Top menu

Wydarzenia

13 czerwca '15 festyn Zdrowo-Owocowo

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Agencja Rynku Rolnego, oddział w Gorzowie Wlkp. zapraszają na festyn dla dzieci Zdrowo-Owocowo! Impreza odbędzie się 13 czerwca 2015, w godzinach 11:00 - 16:00. W tych godzinach wstęp dla dzieci BEZPŁATNY!


Dzień Fascynacji Roślinami 2015

Zapraszamy już 18 V 2015 na obchody dnia fascynacji roślinami. W ramach akcji proponujemy spacer z przewodnikiem o godzinie 12:15. Wszystkich chętnych zapraszamy do Ogrodu Botanicznego, zbiórka na froncie Ogrodu, pod platanem Emotikon smile [SP]

(po rozwinięciu dostępny jest plakat )


Potomkowie pomnikowych dębów

3 IX 2014 odbył się 114 zjazd Polskiego Towarzystwa Leśnego, tym razem w Zielonej Górze. Gospodarzem zjazdu była Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze, która we współpracy z Ogrodem Botanicznym UZ doprowadziła do połączenia zjazdu i 90-lecia Lasów Państwowych z akcją posadzenia sadzonek dębów wywodzących się z lubuskich pomników przyrody - dębów szypułkowych Quercus robur  Napoleon oraz Chrobry. 


II Dzień Indiański 31 VIII 2014

Szanowni Państwo, zapraszamy wraz z końcem wakacji do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Zielonogórskiego na II Dzień Indiański. Impreza odbędzie się 31 sierpnia 2014 a szczegóły można wyczytać z poniższego plakatu. 

Zapraszamy!


7 VI 2014 Warzywiada

Szanowni Państwo,

z wielką przyjemnością zapraszamy 7 VI 2014 do Ogrodu Botanicznego UZ na imprezę plenerową organizowaną przy współpracy z Agencją Rynku Rolnego w Gorzowie Wlkp. pt. Warzywiada. Impreza odbędzie się w ramach programu "Owoce w szkole". Patronat nad imprezą obejmuje Marszałek Województwa Lubuskiego, Pani Elżbieta Polak. Szczegółowy scenariusz znajduje się poniżej.


Miejski dzień dziecka w OB UZ

Zapraszamy na Miejski Dzień Dziecka. Dnia 31 V 2014 impreza odbędzie się na terenie Ogrodu Botanicznego i Mini ZOO 'Bajkowa Zagroda'. Plakat informacyjny poniżej.


Wystawa bonsai (8 VI 2014)

Szanowni Państwo,

jest nam ogromnie miło zaprosić na wystawę bonsai do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Zielonogórskiego, która odbędzie się 8 czerwca 2014. Wszystkie informacje znajdą Państwo na plakacie poniżej.

Wystawcy są już ustaleni, niemniej jeśli ktoś z Państwa chciałby zaprezentować swoje okazy, które prezentują już pewien poziom ukształtowania formy, proszę o zgłoszenie tej chęci wraz ze zdjęciem na adres s.pilichowski@wnb.uz.zgora.pl

Jeżeli organizatorzy odpowiedzialni merytorycznie za wystawę wyrażą pozytywną opinię, poinformujemy o tym Państwa i zaprosimy do czynnego udziału w wystawie.


27 XI 2013 Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo sadzi buki

Zrealizowaliśmy akcję sadzenia buków, których sponsorem jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Posadziliśmy 6 nowych dla Ogrodu odmian buka zwyczajnego i jednego osobnika z posiadanej już odmiany (Tricolor).

27 XI 2013 odbyło się symboliczne sadzenie, w którym uczestniczyli dyrektor zielonogórskiego oddziału PGNiG, Pan Sławomir Kudela, dziekan Wydziału Nauk Biologicznych UZ, prof. dr hab. Leszek Jerzak oraz Pani Marta Wiler (Naczelnik Wydziału Gospodarowania Ekosystemami) z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze, ponadto kierownik administracyjny Ogrodu Botanicznego, Radosław Skrobania i kierownik ds. naukowych, dr Piotr Reda.


Dni Otwarte z okazji 20lecia WFOŚGW

 

Zapraszamy Państwa w dniach 27 - 28 IX 2013 do Ogrodu Botanicznego na dni otwarte z okazji 20lecia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.